23.04.2021

Rozhovor se starším z bratrů Gallových

Celkem sedm sourozeneckých dvojic jsme napočítali v našem klubu. Nedávno jsme vyzpovídali jednu z nich - Lukáše a Jirku Gallovy. Jako první si právě teď můžete přečíst rozhovor se starším z bratrů, Lukášem. Jedná se o pohybově velice nadaného a technicky dobře vybaveného florbalistu s chutí na sobě tvrdě pracovat. Lukáš je takový tichý pohodový kluk a je posledním rokem starší žák.

Ahoj, jak zvládáš školu z domova? Těšíš se, až se školy opět otevřou?
Ahoj, školu zvládám dobře, ale ve škole by to bylo rozhodně lepší. Těším se a chtěl bych, aby se co nejdřív školy otevřely. Letos končím základku a bylo by mi líto nevidět už své spolužáky.

Jaké jsou tvé koníčky, záliby a jak trávíš volný čas?
Volný čas trávím přípravou na přijímačky, ale také chodím často ven, na procházky se psem a teď když už roztál sníh, tak si rád zahraju fotbal, florbal. Bohužel jen na zahradě, když je teď vše zakázáno.

Můžeš popsat své florbalové začátky? Jak ses dostal k florbalu?
K florbalu jsem se poprvé dostal ve škole, ve druhé třídě, díky florbalovému kroužku. Chyběl jim hráč, a tak mě přemluvila naše tělocvikářka, ať to zkusím s nimi. Hned po prvním seznámení s florbalkou, mě to začalo neskutečně bavit a rozhodl jsem se věnovat tomu více.

Kdyby neexistoval florbal, jaký sport by sis vybral?
Kdysi jsem chtěl zkusit hrát hokej, ale dnes bych vybral fotbal.

Na jakou stranu držíš florbalku a proč zrovna takto?
Florbalku držím nalevo.

Jaký je tvůj nejlepší zážitek s florbalem?
Je jich spousta, ale nejsilnější zážitek byl v Praze na Prague Games v roce 2019. Tehdy jsme skončili třetí, ale ta atmosféra, napětí, radost…..nezapomenutelný zážitek. Škoda jen, že jsem si nemohl vychutnat zlaté vítězství rok před tím. 

V čem je brácha lepší a v čem horší hráč než ty?
Brácha je lepší ve své ctižádostivosti…i když na první pohled nemá šanci dorazit dřív k míčku jak protihráč, i přesto jde do souboje a občas mu to i vyjde. Mě jdou asi víc technické stránky florbalu.

V čem budeš lepší, až se opět otevřou brány sportovních hal?
Po dlouhé pauze jsem „nabušený“ velkou chutí si dát do těla v tělocvičně a samozřejmě zahrát si s novou florbalkou.

Jak se podle tebe pozná dobrý trenér?
Má dostatek zkušeností v daném sportu, které umí předat svým hráčům. Je přátelský, ale musí mít určitou autoritu. Měl by umět pochválit, povzbudit, ale také upřímně předat kritiku. U týmových her je také důležité podporovat celý tým a ne jen jednotlivé hráče.

Máš dobrého trenéra?
Ano, mám.

Chtěl by ses v budoucnu stát trenérem?
Rád bych to zkusil, ale věřím, že je to dost náročné.

Zpět na výpis článků