O klubu

Jsme mladý, progresivní a moderní klub s rostoucí mládežnickou strukturou. Naší ambicí je prvotřídní výchova mládeže.

Hlavní činností 1. SFK Havířov je organizování sportovních aktivit, zejména pravidelných florbalových tréninků pod vedením licencovaných trenérů. Tyto tréninky probíhají v tělocvičnách gymnázia Studentská, SPŠ Stavební na ulici Kollárova a v městské hale Slavia Havířov. V průběhu sezóny, která trvá vždy od září do května mají hráči možnost se účastnit soutěžních turnajů pořádaných Českým florbalem v kategoriích přípravka, elévové, mladší a starší žáci, dorostenci, junioři a muži.

Oddíl se každoročně zúčastňuje i největších neligových mezinárodních florbalových turnajů v ČR i zahraničí (Prague Games, Ostrava Cup, Open Game Brno, Stupava cup, atd.)

Florbalový klub pořádá společenské akce pro své fanoušky, rodiče hráčů a hráče samotné. Pravidelně organizujeme sportovní aktivity, jako sportovní dny pro rodiče a děti, které umožňují setkávání rodičů a hráčů napříč všemi věkovými kategoriemi, florbalové kempy, víkendová soustředění na horách a příležitostně příměstské tábory.

Spolek 1. SFK Havířov, z.s. vznikl na počátku roku 2015 za účelem vyplnění volného času mládeže se zájmem o florbal. Historie sportovního florbalového klubu se píše od roku 2006, kdy se současní i bývalí trenéři zaměřili na výchovu dětí a mládeže z našeho města a blízkého okolí.

Členská základna 1. SFK Havířov se rok od roku pravidelně rozrůstá o nové členy všech věkových kategorií. 1. SFK Havířov organizuje pohybové aktivity pro děti celoročně. Florbalový klub chce rozvíjet pohybové schopnosti dětí ve věku už od 4 let a tak provozuje tzv. sportovní předpřípravku.
1. SFK Havířov je jedním z mála sportovních klubů ve městě, které organizují sportovní aktivity pro skupinu takto malých dětí.