O klubu

Spolek 1. SFK Havířov, z.s. vznikl na počátku roku 2015 za účelem vyplnění volného času mládeže se zájmem o florbal. Historie sportovního florbalového klubu se píše od roku 2006, kdy se současní i bývalí trenéři zaměřili na výchovu dětí a mládeže z našeho města a blízkého okolí.

Členská základna 1. SFK Havířov se rok od roku pravidelně rozrůstá o nové členy věkového rozpětí od 4 do 15 let. 1. SFK Havířov organizuje pohybové aktivity pro děti celoročně. Florbalový klub chce rozvíjet pohybové schopnosti dětí ve věku už od 4 let a tak provozuje tzv. sportovní předpřípravku.
1. SFK Havířov je jedním z mála sportovních klubů ve městě, které organizují sportovní aktivity pro skupinu takto malých dětí.

Hlavní činností 1. SFK Havířov je organizování sportovních aktivit, zejména pravidelných florbalových tréninků pod vedením licencovaných trenérů. Tyto tréninky probíhají v tělocvičnách ZŠ Fr. Hrubína, gymnázia Studentská, SPŠ Stavební na ulici Kollárova a v městské hale Slavia Havířov. V průběhu sezóny, která trvá vždy od září do května mají hráči možnost se účastnit soutěžních turnajů pořádaných Českým florbalem v kategoriích přípravka, elévi, mladší a starší žáci a brzy i dorostenci. Pravidlně se také v tomto ligovém období účastníme Podbeskydské florbalové ligy, kde děti mají možnost odehrát řadu dalších soutěžních zápasů.

Oddíl se každoročně zúčastňuje i největších neligových mezinárodních florbalových turnajů v ČR i zahraničí (Prague Games, Ostrava Cup, Open Game Brno, Stupava cup, atd.)

Florbalový klub pořádá společenské akce pro své fanoušky, rodiče hráčů a hráče samotné. Pravidelně organizujeme sportovní aktivity, jako sportovní dny pro rodiče a děti, které umožňují setkávání rodičů a hráčů napříč všemi věkovými kategoriemi, florbalové kempy, víkendová soustředění na horách a příležitostně příměstské tábory.